Zatímco kriminálka se snaží získat co nejvíce informací, které by ji přivedly k podezřelému, policejní preventisté vydali varování. „Především bychom chtěli vyzvat rodiče školáků, aby je informovali o tom, jak se chovat bezpečně. Zejména, aby pokud možno nemluvili s cizími lidmi, nenechali se někam odvést ani nenastupovali do cizích vozidel," uvedla ve výzvě policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle policie oslovil neznámý muž ve věku 35 až 40 let poblíž jedné ze základních škol dvě nezletilé děti. „Lákal je do vozidla. Děti na to však nereagovaly a utekly. Kriminalisté tomuto oznámení věnují zvýšenou pozornost. Policisté obvodních oddělení a strážníci mají zvýšený dohled u základních škol. Informováni budou všichni ředitelé základních škol," dodala mluvčí.

Jak Deník zjistil, k události došlo před ZŠ Na Nábřeží v době, kdy školáci odcházeli domů po vyučování. „Do školy telefonovala matka jedné žákyně. Doporučil jsem jí, aby okamžitě informovala policii. Více k tomu bohužel uvést nemůžu," řekl redakci ředitel školy Svatopluk Novák.

Policisté mají popis podezřelého

Policisté by měli mít k dispozici popis muže i jeho automobilu. Je možné, že se policistům přihlásí i další rodiče dětí, které muž u školy oslovil. 

"Spolupracujeme s republikovou policií. Už v úterý dostaly naše hlídky výzvu k pátrání po podezřelém muži a jeho popis," řekl šéf havířovských strážníků Bohuslav Muras.