Není tedy divu, že tématika vesmíru, astronomie i geologie prostupuje nejen rozhlednou, ale nově i zázemím, které u ní vyrostlo.
Halaška se stala dominantou Národního geoparku Krajina břidlice a za první rok přilákala deset tisíc turistů. Třicetimetrová, tmavě šedá ocelová věž, která stojí na velkoformátové břidlicové dlažbě, má tvar šipky směřující do vesmíru. Střecha je prosklená, stejně jako podlaha na jednadvaceti metrech. Vyhlídková plošina se nachází ještě o tři metry výše. Z ochozu rozhledny lze při pěkném počasí pozorovat Jeseníky, Beskydy, opavský region i část Olomouckého kraje.

Před nedávnem se rozhledna rozrostla o nezbytné zázemí, a i to je unikátní. „Ti, kdo přijdou, uvidí sluneční hodiny Halaškovo slunce ve formě otevřeného přístřešku, mapu hvězdné oblohy s možností zobrazení oblohy podle aktuálního data a odpočinou si na čtyřech geologických lavičkách, které jsou vyrobeny z lokálních hornin,“ přibližuje Deníku starosta Budišova nad Budišovkou Patrik Schramm.
V přístřešcích rozhledny jsou naučné panely, jsou tu rozcestníky, stojany na kola nebo panoramatické tabule. Ty vznikly v rámci mikroprojektu Příroda, kultura, vesmír – po stopách rozhleden a vyhlídkových míst Euroregionu Silesia, financovaného z evropských fondů.

Rozhledna Halaška je součástí Silesianky, což je stezka rozhleden a vyhlídkových míst v Euroregionu Silesia. Společná česko-polská stezka zahrnuje více než třicítku vyhlídek. Většina se jich nachází na české straně v okresech Opava, Nový Jičín a Ostrava, Zbývající pak u našich severních sousedů.