"V pátek jsem u nás doočkoval druhou dávkou svého kamaráda a jsem hrdý na to, že jsem mohl opíchat Jarka Nohavicu. No kolik lidí se tím může pochlubit?" napsal k fotografii Ladislav Václavec na svém facebooku.

První a poslední lyžování na Červenohorském sedle v zimní sezoně 2020/2021, 10. května 2021.
OBRAZEM: Na pondělní lyžovačku v Jeseníkách dorazily desítky lidí. Podívejte se

Jaromír Nohavica vyjádřil naději, že bude líp, až nás opíchají všechny. Únavu z nekonečného lockdownu a vakcinaci jako východisko ze zavirované éry Nohavica komentuje také v songu Mě snad jebne 2.

"Tož nebuďte lidi smutní, z východu sem valí Sputnik, z Unie Astrazeneca, to jsem zvědav, co nás čeká, v dubnu, maximálně v máji, až nás všecky opíchají! Než mně jebne!!!" opěvuje Jaromír Nohavica ve svém songu příchod vytoužených vakcín.

Zdroj: Youtube

Ladislav Václavec sice kamarádovi Nohavicovi pomohl k imunitě individuálně, ale současně připomenul, že se stále ještě nacházíme v mimořádné situaci, takže očkovací centra jsou v současnosti nezbytné, pokud chceme co nejrychleji proočkovat maximum obyvatel.

Jaromír Nohavica.
Nechám se naočkovat, říká Jarek Nohavica v novoročním přání. Poslechněte si ho

"Opakovaně všude zdůrazňuji, že toto je opravdu úkol pro praktické lékaře, kteří to budou určitě v dalším období dělat již trvale, ale nyní jim musíme pomoci, protože logistika hluboce zmražené očkovací látky je pro praktiky velmi obtížná. Ode dneška se podařilo vedení moravskoslezského kraje a Pavlu Rydrychovi zajistit pro praktiky 5 000 dávek Moderny na každý týden, takže i očkování u praktických lékařů může zrychlit. Požadavky koordinuje MUDr. Hromek," doplnil Václavec aktuální informace.

Ujistil, že v očkovacích centrech krnovské nemocnice je očkovacích látek Pfizer dostatek.

Z nádraží Dětřichov nad Bystřicí leží chtěly spolky vybudovat turistickou a cyklistickou základnu. Pro stát je ale prioritou parkoviště co nejblíž u kolejí. Demolice historického nádraží z roku 1872  právě začíná.
Demolice začala. Výzva ministru Zaorálkovi: Zachraňme nádraží!

"Rádi naočkujeme každého indikovaného zájemce, nejen z okresu Bruntál. Praktičtí lékaři mohou odeslat k nám všechny čekající. Ode dneška mohou být očkování již všichni od 45 roku věku a je nezbytnou nutností, aby se očkování již brzo uvolnilo pro všechny. Když splníme tento první úkol, určitě rádi naše očkovací centra uzavřeme a přenecháme tuto činnost praktickým lékařům, kam opravdu patří," uzavřel Václavec s přáním abychom se mohli brzy vrátit k normálnímu životu.