Ten "padal" v celém Česku a výjimkou nebyli ani zájemci, kteří se chtěli zaregistrovat na očkování v ostravské nemocnici. "U nás v nemocnici nám systém stále ukazoval nula zájemců, ačkoli nám lidé sami volali a ptali se, proč se jim registraci nedaří dokončit," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Petra Petlachová. 

Zdravotnice očkovaly vakcínou Moderna proti koronaviru klienty Domova pro seniory Kamenec, 14. ledna 2021 v Ostravě.
Průvodce očkováním pro seniory. Ve čtvrtek do toho šli obyvatelé Domova Kamenec

Zástupci nemocnice tak ještě v pátek začali okamžitě komunikovat také se správci registračního systému. Podle nedělních informací pak vše začalo opět fungovat. "Už po pár minutách se nám začali objevovat první registrovaní lidé na neděli. Náš tým je opět připraven začít v 7 hodin ráno," řekla v neděli dopoledne mluvčí FNO.

V ostravské nemocnici jsou v současné době připraveni očkovat až 300 lidí denně. Očkování poběží sedm dní v týdnu. Samotný systém by měl každému zájemci zaslat potvrzující sms či e-mail, že jeho registrace byla úspěšně dokončená.

Oba muži učinili prohlášení o vině. To výrazným způsobem urychlilo hlavní líčení a jim zajistilo mírnější tresty.
Zloděj v nemocnici. Zdravotní bratr na Ostravsku kradl léky na kšeft

"Bez potvrzení nejste v systému očkovacího místa zavedeni a očkování nemůže být provedeno," upozorňuje FNO i na svém facebookovém profilu. 

Podle posledních informací z pátku je nyní v samotné FNO hospitalizováno 160 pacientů s covidem. Na lůžkách intenzivní péče je jich dvacet šest.