„Počty pozitivních výsledků testů na koronavirus se v Moravskoslezském kraji bohužel zvyšují. S nimi roste i potřeba testovat více lidí. Testují se zaměstnanci OKD, ale také jejich příbuzní a další navazující kontakty. Laboratoře jedou na maximum a roste také poptávka po termínech odběrů. Proto jsem s vedením nemocnic vyjednal jejich rozšíření,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že provoz odběrových míst rozšíří krajem zřizované nemocnice Ve Frýdku-Místku, Havířově, Karviné-Ráji a v Třinci. Agelovská nemocnice v Novém Jičíně bude po měsíci pauzy opět testovat, a to odpoledne v pondělky, středy a v liché pátky.

Testovací kapacity budou volné ve zvláštním režimu. Bude rozlišeno, zda testy objednávají krajští hygienici, praktičtí lékaři nebo zda o ně mají zájem samoplátci. Praktici mohou pacienty k odběrům posílat pouze ve všední dny, krajští hygienici mohou využít i tento prodloužený víkend (tedy 4. až 6. 7.). Samoplátci mají možnost přijít ve vyhrazené termíny.

V tabulce jsou uvedena odběrová místa, kterých se od 1. 7. týkají změny, přehled všech odběrových míst je k dispozici na stránkách kraje.

Odběrová místa MS kraj, tabulka.Zdroj: MSK

(pro zvětšení tabulky klintěte na odkaz)