Nepříjemné chvíle prožil ve čtvrtek 13. června v pozdních večerních hodinách třiašedesátiletý taxikář v Opavě. Když nabíral trojici neznámých pasažérů, asi jej ani nenapadlo, jak celá jízda skončí.

Když jeli po Olomoucké ulici, začali se s ním cestující hádat. Řidič proto zastavil před areálem opavské psychiatrické nemocnice s tím, aby mu zaplatili a odešli. Jenže k tomu se nikdo z aktérů neměl.

„Situace se podle slov taxikáře vyhrotila natolik, že se rozhodl z automobilu okamžitě utéci a následně pouze viděl, jak jedna z osob sedících na předním sedadle spolujezdce vytrhla z palubní desky taxametr v hodnotě 18 tisíc korun, vyhodila jej přes střechu auta na druhou stranu ulice, kde jej přejel projíždějící autobus,“ popisoval opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Až poté zákazníci z taxíku vystoupili, ale jejich řádění pokračovalo. Několikrát do auta kopli, poškodili pravý přední blatník a pravé zpětné zrcátko.

„Ke zranění žádné z osob nedošlo, škoda dosud nebyla vyčíslena,“ dodal.

Případem se zabývají opavští policisté a kriminalisté. Informace, které by vedly k odhalení totožnosti pachatelů, mohou lidé volat na 974 737 651 nebo na linku 158.