"Jde klasicky především o odstraňování spadlých stromů, popřípadě i těch opřených o elektrické dráty či objekty. Vedle toho o provizorní upevňování či odklízení střešních krytin, hlavně těch plechových. Během úterý si tyto události dosud nevyžádaly žádná zranění," řekl k řádění živlu v úterý dopoledne mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Zásah hasičů u lípy spadlé v pondělí na rodinný dům v Morávce:

"Vzhledem k počasí a stále silnému větru není vyloučeno, že se během dne vyskytnou další poruchy na vysokém napětí," varoval v úterý ráno také mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol s tím, do pondělní noci se podařilo opravit všechny poruchy v Moravskoslezském kraji kromě dvou na Bruntálsku.

Ráno se ale regionem přehnala další větrná smršť, která napáchala další škody v Moravskoslezském kraji. Ráno tak technici museli řešit 6 poruch na vysokém napětí. Bez proudu bylo přibližně 3000 odběratelů, a to na Bruntálsku, hlavně v okolí Rýmařova (Malá Šťáhle, Dolní Moravice, Stránské atd.) a v okolí Oder a okrajových částech Fulneka.

"Vzhledem k silnému větru jsme zrušili plánované opravy, abychom měli k dispozici maximální počet elektromontérů a techniků. Většina poruch by měla být odstraněna během dopoledne, další do večera. Závisí ovšem na vývoji počasí a síle větru," dodal Sobol a připomněl, že aktuální poruchy je možné hlásit na bezplatnou kontaktní linku 800 850 860.

Aktuální informace najdete na webech www.cezdistribuce.cz a www.bezstavy.cz.

Silný vítr zlomil strom, který spadl na střechu rodinného domu, 10. února 2020 v Morávce.
VIDEO: Vichr řádil i v Moravskoslezském kraji. Podívejte se, co všechno způsobil
Online reportáž