Z lůžkových oddělení zůstává ortopedie, která se do Karviné bude stěhovat příští rok. Město mezi tím s krajem vyjednává lepší podmínky pro přesuny orlovských občanů do nemocnic v okolí.

„Ty změny se ale týkají také obyvatel Petřvaldu, Doubravy či Dětmarovic. Do Karviné a Havířova je nyní nedostatečné autobusové pokrytí, chceme, aby se toto změnilo. Stejně tak uvažujeme i různé varianty lepšího fungování tzv. senior taxi, jednou z nich může být i pořízení vlastního vozu, který by toto pro obyvatele splňoval, o možnostech dopravy jednáme také s Českým červeným křížem,“ řekl v pondělí Deníku starosta Orlové Miroslav Chlubna, který tak má vzhledem ke změnám v místním špitálu práce takříkajíc „nad hlavu“.

Právě o zlepšení dopravy z Orlové jednal v pondělí i náměstek kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.

„Mluvil jsem s panem náměstkem Unuckou, který má dopravu na starost. Bylo mi přislíbeno, že k prvním změnám a posílení dopravy dojde od 1. července, další pak nastanou od 1. září letošního roku,“ řekl Martin Gebauer.

Mezi žádané změny patří rozšíření meziměstských autobusů do Karviné tak, aby svážely i obyvatele v lokalitě kolem restaurace Horník. Další kroky mají vést k tomu, aby linky z Orlové zajížděly v Havířově také k tamní nemocnici.

Samotnou orlovskou nemocnici nyní – údajně především kvůli chystaným změnám – opouští formou výpovědí několik lékařů i další zdravotní personál.