Na lavici obžalovaných usedlo dvanáct mužů. Všichni odešli s podmíněnými tresty. Původně soud na jaře předloňského roku uložil jedenáct podmíněných a jeden nepodmíněný trest ve výši dva a půl roku. Vrchní soud v Olomouci ale verdikt zrušil a nařídil nové projednávání.

Násilnostem předcházel incident mezi ochrankou a dvěma příchozími hosty, z nichž jeden byl Rom. Bodyguardi je kvůli opilosti vykázali z podniku. Zanedlouho se u herny objevilo asi dvacetičlenné komando mstitelů. Muži vtrhli do baru a zaútočili na sedmičlennou ochranku. Vzduchem létaly židle i popelníky. V rukou agresorů se objevily i kovové teleskopické obušky, kovové a dřevěné tyče.

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 14. prosince 2019 v Ostravě. Na snímku choreo fanoušků FC Baník Ostrava.
Fotbaloví fanoušci Baníku před zápasem se Spartou vybrali přes 330 tisíc!

Některým obžalovaným hrozilo až dvanáct let žaláře. Soud nakonec všem dvanácti uložil podmíněné tresty. Senát na rozdíl od žaloby jednání nekvalifikoval jako pokus o těžké ublížení na zdraví, ale pouze jako lehké ublížení na zdraví, případně výtržnictví. Tím se aktéři dostali do podstatně příznivější sazby.

Všichni obžalovaní popřeli, že by se jednalo o trestnou výpravu. U herny se prý ocitli náhodou. Podle soudu, který měl mimo jiné k dispozici výpisy telefonických hovorů mezi obžalovanými, však šlo o domluvenou akci. Senát také odmítl obhajobu jednotlivých aktérů, že se do incidentu nezapojili. Pouze jeden z nich připustil, že hodil popelník.

Jednou ze sedmi obětí střelce ve FNO byla i čtyřiašedesátiletá Dana Telnarová, na snímku se svými vnoučaty.
Rodina oběti střelby: Svůj život zasvětila lidem, takový konec si nezasloužila

Ochranka proti převaze neměla šanci. Jeden z bodyguardů Deníku krátce po napadení řekl, že se bál nejen o sebe, ale také o životy spolupracovníků.

„K naší práci tohle riziko patří. Ale abych byl upřímný, zarazila mě agresivita, vyzbrojení i organizace útočníků. S něčím podobným jsem se setkal jen jednou v Polsku. Bylo to fakt šílené, šlo nám doopravdy o život,“ řekl vyhazovač, který si ze rvačky odnesl několik krvavých památek.

Policie pátrá po tomto muži.
VIDEO: Policisté hledají oběť loupežného přepadení v Ostravě