Stále není jasné, kdo má pravdu. Soud proto osloví znalce, který by měl vypracovat posudek týkající se věrohodnosti.

V AUTOBUSE

Oč jde? Jak již Deník psal, souzeným je řidič (58 let) příměstské linky na trase z Opavska do Ostravy. Podle státní zástupkyně si vyšlápl na neplnoletou studentku. Podezíral ji, že mu pravidelně znečišťuje autobus odhozenými papírky.

Žaloba tvrdí, že si vloni v lednu po nastoupení do autobusu nechal její předplacenou kartu. Po příjezdu na konečnou zastávku v Ostravě s ní v prázdném autobuse odjel na nedaleké čekací stanoviště. Zde jí měl nadávat, vyhrožovat, údajně ji chytil za šálu a odhodil na sedadlo. Navíc ji podle státního zástupce přiměl k uklizení autobusu.

„Zvedl mě a táhl dozadu ke středním dveřím. Říkal, jestli chci baňu nebo v pysk. Řekla jsem, že nechci,“ líčila studentka, která podle svých slov měla z řidiče strach a bála se, že ji uhodí. „Musela jsem projít celý autobus a posbírat papírky,“ dodala. Současně odmítla, že by znečišťovala autobus.

Řidičova verze je ale odlišná. „Zeptal jsem se, co ji vede k tomu, dělat v autobuse takový nepořádek. Chytil jsem ji dvěma prsty za bundu, ať se jde podívat na místo řidiče, abych jí ukázal, že tam mám pořádek. Řekl jsem jí také, ať se porozhlédne po autobuse, zda jsou i ostatní prostory tak znečištěné jako pod sedadlem, kde sedí. Pak sama od sebe zvedla ze země lístky, které našla,“ líčil řidič s tím, že se mu studentka omluvila.

POSUDEK NA OBA?

Soud nakonec rozhodl o vypracování znaleckého posudku na věrohodnost dívky, který by měl ukázat, jak je to s její pravdomluvností. Zvažuje také variantu, že stejný posudek nechá zpracovat i na řidiče autobusu. Jednání bylo odročeno, verdikt nepadne dříve než na podzim.