Celá akce přitom proběhla v rámci třídenního festivalu sci-fi, fantasy a komiksů s názvem festivalu Fantastická Ostrava. Ten potrvá až do soboty a kromě zombie nabídne například i lekce šermu, kurzy klingonštiny nebo výrobu kostýmů.

Doprovodný program odstartoval v Realita Gaming Baru na Smetanově náměstí už v 16 hodin. V průběhu odpoledne se zde proto začaly shromažďovat skupiny oživlých mrtvol. Zájemci se zde mohli nechat nalíčit od přítomných maskérek. Ty ochotně tvořily na oživlých tělech hrozivé jizvy, modřiny, tržné rány a vše doplňovaly umělým hnisem.

Na programu pak také byla i takzvaná zombie škola, ve které se přítomní mohli naučit speciální zombie chůzi a další důležité dovednosti potřebné pro přežití. S úderem 19 hodiny následně důkladně namaskovaní účastníci vyrazili směrem k Nové Karolině a poté i do nedalekého Trojhalí. Závěr akce pak proběhl opět v Trojhalí na festivalu Fantastická Ostrava. „Pro všechny zombíky jsme si zde připravili promítání amerického filmu Skautův průvodce zombie apokalypsou. Samozřejmostí bylo i nějaké to občerstvení,“ dodal k programu organizátor a zároveň první nakažený v Ostravě Ondřej Poustecký.

Zombie Walk má navíc podle něj i dobročinný podtext, jelikož akce podporuje Český národní registr dárců kostní dřeně a organizaci Alma Mater, čímž tedy pomáhá vyhledávat nové dárce do databáze. Ti jsou přitom extrémně důležití při léčbě chorob krvetvorby, jakou je například leukémie.

Pavlína Vítková