Pomocí generátorů horkého desinfekčního aerosolu musí během středy „vyčistit“ minimálně tři prázdná oddělení ve dvou podlažích – covidovou jednotku, jednotku intenzivní péče a geriatrii.

"Deset hasičů v hermeticky uzavřených ochranných oblecích, rukavicích a speciálních maskách Dräger s filtry doprovází uvnitř stejně oděná staniční sestra. Dekontaminace by měla být hotova během středečního odpoledne," uvedl mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Podívejte se na video ze středeční dekontaminace

Zdroj: Youtube

Hasiči z HZS MSK na začátku května dekontaminovali obdobným způsobem část Nemocnice v Chebu – jednak kvůli kvalitnímu vybavení (generátorům), které pořídil Moravskoslezský kraj, ale také kvůli bohatým zkušenostem.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.

V uplynulých dvou měsících příslušníci HZS MSK mj. dekontaminovali ostravský Domov pro seniory IRIS, několik hasičských stanic a služeben ostatních složek IZS na různých místech Moravskoslezského kraje.