Areál Slezské nemocnice se tak stal prvním zdravotnickým zařízením v republice, kde závod Trofeo Niké zastavil. Historická auta nevyčíslitelné hodnoty obdivovali zaměstnanci nemocnice, pacienti i návštěvníci z celého Opavska.

Mezi zúčastněnými nechyběli například primátor města Opavy Tomáš Navrátil či náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

„Je to krása, která mě vrací do chlapeckých let. Chtěl bych zkusit řídit každý z těchto automobilů. Budu moc rád, když se závod Trofeo Niké v příštím roce do Opavy zase vrátí,“ nechal se slyšet primátor Navrátil.

„Kolona historických aut dokáže vykouzlit úsměv na tváři úplně každého. A pokud máte možnost si tyto klenoty prohlédnout zblízka, nemůžete, než žasnout nad technickou zručností našich dědů a pradědů,“ řekl náměstek Krkoška.

Některá auta jsou více než stoletá. „A přesto i ona během tří dnů absolvovala po vlastní ose okolo 250 kilometrů po moravskoslezských silnicích,“ sdělila hlavní organizátorka Trofeo Niké Marcela Rotter a dodala, že dělat radost a zpomalit je smyslem závodu veteránů.

Na všech devíti zastávkách napříč dvěma kraji bylo pro návštěvníky připraveno moderované představení všech veteránů, o které se postaral expert na historická vozidla Petr Vykoukal.