Pokud jde o nadcházející zápas Baník - Slavia, který se hraje ve středu od 19 hodin, jde o jedno z nejrizikovějších utkání sezony. Policisté se na ně připravují a přijmou odpovídající bezpečnostní opatření. O bližších podrobnostech hovořit nechtějí.

Muži v zelených uniformách si zahráli na fotbalové rabiáty a výtržníky již také nyní. A svých rolí se zhostili na výbornou. Dokládají to i fotografie, které zveřejnili na své facebookové stránce. Z nich je zřejmé, že policistům a strážníkům dali pořádně zabrat. Vojáci ke snímkům přidali i komentář. V něm mimo jiné s žertovným podtónem uvádějí.

Trenér Sparty Pavel Vrba na tréninku, 8. prosince 2021 v Praze.
Vrba skončil ve Spartě. Pavle, pojď do Baníku, žádají fanoušci. Nastane obrat?

„V zásadě existují dva typy fotbalových fanoušků: umírnění nebo radikální. A pak jsme tady my. Zdivočelí chuligáni bez špetky respektu k policejní uniformě. Přesně takové tupé makaky jsme si zahráli v rámci další spolupráce s pořádkovými jednotkami na Městském stadionu ve Vítkovicích. Tedy tam, kde své domácí zápasy hraje Baník Ostrava.“ Jak dodali, shodou okolností se blíží středeční rizikové utkání Baník - Slavia. Současně vyjádřili naději, že se ve středu bude zápasit pouze na hřišti.

Policie se na chuligány připravuje pravidelně:

Policisté potvrdili, že se v minulých dnech cvičení na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích uskutečnilo. Podle Soni Štětínské z moravskoslezské policie však nemělo přímou souvislost se středečním utkáním. „Nejednalo se o nic mimořádného, ale o standardní formu výcviku,“ řekla Štětínská.