Policie případ vyšetřuje jako vraždu a sebevraždu.

Obyvatelé domu i okolních věžáků, se kterými dnes na místě redaktoři Deníku hovořili, jsou zděšeni. Jak ale uvedli, nikdo z nich dvojici neznal.

„Vůbec nevíme o koho jde, ani podle vizáže ani podle jmen… Nevíme o tom, že by v tomto domě bydleli,“ uvedl na dotaz Deníku například muž, který zde dělá domovního důvěrníka. Nevyloučil však, že mohlo jít o lidi, kteří si byt pronajali od člověka, který je zde oficiálně přihlášen.

Další z obyvatel domu Deníku řekl, že slyšel dvě verze o skoku z okna. Podle jedné vyskočil muž s dítětem v náručí, podle druhé se během celého pádu drželi za ruce.

Ve čtvrtek večer na místě zasahovalo několik policejních vozů a také zdravotničtí záchranáři.

„Byli jsme vysláni k pádu dospělého člověka a dítěte. Oba utrpěli zraněni neslučitelná se životem, náš lékař konstatoval pouze smrt,“ řekl Deníku mluvčí záchranné zdravotnické služby Lukáš Humpl.

„Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Provedeny budou také výslechy osob,“ doplnila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná s tím, že případ je kvalifikován jako zvlášť závažný zločin vraždy.

Jsou nařízeny soudní pitvy zesnulých.

„Policisté pokračují v objasňování všech okolností skutku, stejně jako jeho motivu,“ uzavřela Pokorná s tím, že s ohledem na věk oběti a pozůstalé nebude policie v současné době poskytovat žádné další informace.