K nehodě došlo během sobotního zásahu při několik dní trvajícím obřím požáru v Českém Švýcarsku. Zranění profesionálního hasiče z Ostravska s největší pravděpodobností způsobil spadlý strom. "Vlivem toho pak došlo k pádu muže ze skály," uvedl mluvčí hasičů ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Moravskoslezští hasiči zvládli v noci na pátek 29. července 2022 u požáru v národním parku České Švýcarsko další obtížný úkol. Vybudovali značnou část nového více jak čtyři kilometry dlouhého dálkového vedení vody z řeky Kamenice až k Pravčické bráně.
Hasiči z regionu v Českém Švýcarsku budovali dopravu vody k Pravčické bráně

Zraněného hasiče pak záchranáři letecky transprotovali do zmíněné Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. "Muž nebyl v bezprostředním ohrožení života, záchranáři ho předali do péče lékařů v nemocnici," uvedl mluvčí tamních záchranářů Prokop Voleník.

Deníku se pak v neděli dopoledne podařilo kontaktovat i samotnou nemocnici. "Pacient je nyní hospitalizován na standardním pokoji, jeho stav je stabilizovaný," uvedla pro Deník  mluvčí holdingu Krajská zdravotní, pod kterou spadá i Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, Jana Mrákotová. 

Další hasiči z celého MS kraje vyjeli pomáhat Českému Švýcarsku, červenec 2022.
VIDEO: Další hasiči z celého MS kraje vyjeli pomáhat Českému Švýcarsku

Hasiči z Moravskoslezského kraje pomáhají v Českém Švýcarsku již několik dní. Jedná se o profesionální i dobrovolné hasiče. Zatím poslední skupina odjela z našeho regionu v noci na sobotu. "V noci z pátku na sobotu 30. července vyjel z Frýdku-Místku pod velením Davida Hrbáčka, velitele stanice HZS MSK v Nošovicích, hasební odřad (se třemi segmenty), který tvoří 27 hasičů a 10 vozidel. Bylo do něj vybráno 17 profesionálních hasičů ze dvou územních odborů (okresů) HZS MSK – Karviná a Frýdek-Místek – a 10 dobrovolných hasičů ze dvou jednotek SDH – Brušperk a Jablunkov (obě okres Frýdek-Místek). V týmu je i jediná hasička (22 let) - je součástí brušperské jednotky dobrovolných hasičů. Odřad již dojel v pořádku do cíle – do Hřenska," řekl o víkendu mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.