Aby akce měla co největší efekt a přínos, sběrači se rozdělili na startu na raškovickém parkovišti do 4 skupinek, kdy dvě skupinky se vyrazily po obou březích řeky Morávky směr Vyšní Lhoty a pak uhnuly na žlutou turistickou značku směr Prašivá.

Uklízelo se tak tedy podél řeky na území Raškovic, později pak Vyšních Lhot. Druhé dvě skupinky se vydaly opačným směrem a to po modré turistické značce směrem na Prašivou, kdy po trase se také několikrát rozdělily a zase spojily, aby tak posbíraly odpadky na co nejvíce cestičkách.

Na Prašivé uklízela lesní škola Hnízdo.Zdroj: archiv M. Stillera

Nadšení dětí i dospělých pro tuto aktivitu bylo veliké a podařilo se posbírat až překvapivě velké množství odpadu, který byl pak vytříděn u chaty Prašivá a bude odvezen chatařem k recyklaci. Nalezeno bylo několik zajímavých "exponátů" - stará děravá bota, železná tyč, zbytek železné obruče, ocelové lano, elektrický kabel apod. Samozřejmě nejčastějšími odpadky byly různé igelitové obaly a hlavně papírové kapesníčky.

„Vyzýváme všechny návštěvníky hor, aby si veškeré odpadky nosili s sebou domů, případně průběžně, co v lese najdou, s sebou přibrali a odnesli do popelnic a odpadkových košů k tomu určených. Jedině tak zůstane naše společná příroda krásná a čistá,“ vysvětlil Martin Stiller z Chaty Prašivá.