„Myslím, že do konce listopadu by mohlo být hotovo, kromě sociálního zařízení tam bude posezení. Chceme ještě navázat projektem takového stellplatzu pro karavany, abychom je zregulovali, ať tady nestojí na různých místech,“ sdělil pro Deník starosta Trojanovic Jiří Novotný.

Podle něj by mohly vzniknou pro karavany tři až čtyři místa. „Kromě sociálek tam bude i výlevka na odpady a napojení na vodu. A chceme požádat Moravskoslezský kraj o dotaci na sloupky k připojení,“ doplnil Jiří Novotný.

Zázemí pro turisty je nedaleko dolní stanice lanovky na Pustevny, vedle nového parkoviště, které vzniklo kvůli narůstajícímu počtu turistů. Parkoviště v Ráztoce už kapacitně nestačilo a odstavená vozidla turistů nezřídka způsobovala komplikace.

Tisíce návštěvníků ročně 

Pustevny ročně navštíví zhruba půl milionu turistů. „Je to opravdu velmi oblíbená lokalita, která do našeho regionu láká výletníky z různých koutů republiky i ze zahraničí. Nápor turistů vyžaduje kvalitní infrastrukturu. Je skvělé, jak je obec Trojanovice v tomto ohledu aktivní. Výlet na Pustevny, k soše Radegasta nebo na Radhošť, tak bude zase o něco komfortnější,“ míní hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Kraj se podílel na stavbě nového zázemí příspěvkem ve výši 2,5 milionu korun, dalších 3,2 milionu korun činila státní dotace z Ministerstva pro místní rozvoj. Zbytek nákladů, asi 6,5 milionu, zaplatí obec.