„Street game festival se do Opavy vrací po určité odmlce, doznal pár vylepšení a rozhodně bude větší než poslední ročníky,“ sdělila organizátorka festivalu Tereza Černá a dodala:

„V úterý byly spuštěny registrace do čtyř turnajů, které jsou hlavní částí celého programu.“

Na webových stránkách www.streetgamefestival.cz můžete přihlásit svůj tým a zápolit tak o zajímavé ceny. Změřit své síly můžete buď v basketbalu 3 na 3 (streetball), plážovém volejbale 2 na 2 (streetvolleyball), florbálku 4 na 4 (streetfloorball) nebo malém fotbálku 5 na 5 (streetfootball). Vypsány jsou i různé kategorie.

Všechny tyto sporty jsou hrány ve venkovním streetovém prostředí. Koncept Street Game festivalu nejsou pouze turnaje, ale komplexní den plný sportu, zábavy a hudby pro celou rodinu a aktivní lidi. Celý areál bude rozdělen do čtyř zón.

„V dětské zóně se pobaví ti nejmenší z nás. Čeká je mnoho zábavných stanovišť, sportovních možností a závody o sladkou odměnu pro každého. Ve sportovní zóně zpotíte nejen triko, ale zaručeně se dobře protáhnete. Zóna zdraví bude pro každého, kdo je trošku zvědavý a vlastní tělo mu není lhostejné. Mnoho zajímavého se zde dozví také děti. Zóna hudby zahrnuje úžasné vystoupení Dj’s a různá vystoupení. Program je opravdu bohatý, na celkový přehled se můžete podívat na stránkách festivalu,“ dodala Tereza Černá.

JAN ŠIMEK