Členové ochranky se sice snažili rozvášněný dav zklidnit, ale marně. Do Bezručovy ulice tak za pár minut dorazilo několik policejních aut včetně zásahové jednotky. Ta nakonec práci neměla. Incident se obešel bez zranění.

Romská zábava v Bohumíně vyústila v šarvátky a házení předmětů.
VIDEO: Takto řádili Romové v Bohumíně, vzduchem létaly nadávky, půllitry i židle

Policie se případu přesto věnuje. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z výtržnictví. Shromažďují a analyzují informace k samotné události, předně pak k osobám, které měly či mohly mít na prověřovaném jednání podíl,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Podle šéfa městské policie v Bohumíně Romana Honysze je takovýto scénář na akcích, které se několikrát do roka konají v bývalém domě kultury, obvyklý.

V obchodech začaly naplno předvánoční nákupy.  Auchan, Żory, Polsko, 12. 11. 2022
Vánoce v obchodech propukly naplno, Češi ale vyrážejí do Polska. Už pro všechno

„Pokaždé jde o koncert jedné nebo více kapel a naprostá většina účastníků jsou Romové. Vždycky se tam něco semele. Tak divokou rvačku, jaká se strhla tuto sobotu nad ránem, ale nepamatujeme,“ tvrdí šéf bohumínských strážníků. „Podle toho, co mi říkali naši strážníci, kteří tam byli, tak k šarvátkám docházelo už před budovou a na železárenském mostě,“ dodal.

V neděli prý někteří účastníci koncertu plánovali údajně pokračování. „Svolali se zřejmě přes sociální sítě. U Kauflandu se sešla asi stovka lidí, kteří přijeli i z dalších měst. Na místě však hlídkovala policie a tak, pokud mám zprávy, k žádnému střetu nedošlo,“ dodal Roman Honysz.

Jak to na akci vypadalo, natočil jeden z účastníků (video obsahuje vulgární výrazy)