Na rozdíl od předešlých slavnostních výlovů bylo v okolí jednoho z největších rybníků ticho. Dva vodní vodní mlýnky vířili vodu a nadlepšovali stav kyslíku na vodní hladině. Těsně před vytažením sítě z asi stem kilogramů ryb bylo slyšet jen šplouchání vody. Kapři otvírali huby, mrskali ocasem a snažili se dostat ze sítě. Někdy se jim to podařilo, někdy ne.

Výlov rybníka Nezmar v Dolním Benešově, listopad 2020.Zdroj: Josef Zajíc

Faktem je, že budou v neděli vyloveny všechny ryby o které se rybáři celoročně starali. Ze sítí se kapři, líni, candáti, sumci, amuři, karasi a tolstojobici dostali do aut a na sádky.

Patnáct rybníků, Nezmar je největší

"Tady na Opavsku a Ostravsku máme patnáct rybníků. Máme rybníky v Raduni, v Dolním Benešově, v Ostravě Martinově a v Rychvaldě rybník Skučák. Rybník Nezmar je v této soustavě největší. Ne nejuživnější z našich rybníků, to znamená že je zde velmi dobrá produkce ryb. Přírůstek je okolo 15 q na hektar. V pátek jsme vylovili 400 q, dnes v sobotu to bude asi 600 q a předpokládáme, že zítra ještě bude vyloveno více něž 200 q ryb. Suma sumárum asi 1 100 - 1 200 q ryb, " konstatoval vedoucí střediska Dolní Benešov Jiří Mižďoch.

Rybářství Hodonín, s.r.o. se zabývá chovem a prodejem sladkovodních ryb a vodní drůbeží. Provozují vlastní rybí líheň, ve které produkují mimo běžných tržních ryb také okrasné bazénové ryby. Samostatná střediska: Písečná Hodonín, Jakubov a Velké Levárie, Lednické rybníky a Dolní Benešov.

Josef Zajíc