V roce 2014 se v regionu Frýdek-Místek podařilo díky všem koledníkům a dárcům vybrat 1 654 737 korun. „Sbírka má velký smysl nejen v získání financí pro naši Charitu, ale hlavně v udržení tradice v podobě požehnání od tří králů všem obydlím," řekla Renáta Zbořilová, koordinátorka Tříkrálové sbírky v tomto regionu.

A jak se lidé dívají na tuto sbírku? „Tuto sbírku ctím, protože má podle mě daná pravidla. Koledníci jsou řádně označeni, proto mám jistotu, že peníze neskončí u nějakých podvodníků," řekla Deníku Marie Kopúnová z Frýdku-Místku s tím, že jiných sbírek se neúčastní. „Nevěřím hlavně dopisům, které občas přicházejí, abychom poslali nějaké peníze na dobročinnou věc. Takový dopis raději hned vyhodím. Ale určitě se najdou takoví, kteří tam v dobré víře peníze pošlou," dodala žena.

„Koledníci u nás ještě nebyli, ale pokud někoho z nás zastihnou doma, tak jim nějaké peníze dáme," řekl Aleš Nevlud z Frýdku-Místku, podle kterého je ale různých sbírek až moc.

„Když třeba jdete přes místecké náměstí, tak vás tu a tam někdo osloví, abyste na něco přispěli. Na tohle ale moc neslyším, slušně odmítnu a jdu dál. V dnešní době je dost podvodníků a je smutné, když hřeší na štědrost obyčejných lidí, kteří chtějí pomoci potřebným," zamyslel se Aleš Nevlud.

Koledníci Tříkrálové sbírky chodí řádně označeni.

„Mají zapečetěnou pokladničku a průkaz. Lidem, kteří přispějí, dají pak cukřík a kalendářík. Pro letošní sbírku jsme v regionu Frýdek-Místek připravili 273 pokladniček," vysvětlila Deníku Renáta Zbořilová.

Náš okres je rozdělen na pomyslnou polovinu. Jednu tvoří region Frýdek-Místek, druhou pak Třinecko a Jablunkovsko, kde rovněž probíhá Tříkrálová sbírka. Výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky v Třinci poputuje na provoz osobní asistence Charity Třinec.