„Nejvíce postiženým okresem, ve kterém hasiči evidují celkem 24 událostí, je okres Bruntál. V okresech Ostrava hasiči zasahovali u 15 událostí, dále následují okres Frýdek-Místek s 13 událostmi, okresy Karviná a Opava s 11 událostmi. Nejméně postižený okres je aktuálně Nový Jičín, ve kterém hasiči evidují pouze dvě události,“ upřesnil Marek Gašparín, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

V celkovém součtu se jednalo o 76 výjezdů a v převážné hasiče zaměstnaly popadané stromy na silnicích a železničních tratích.

„Početnou skupinu událostí představují i stromy spadlé na rozvody elektrické energie a větrem uvolněné střešní krytiny,“ doplnil mluvčí.
Český hydrometeorologický ústav (ČHMU) vydal na celém území republiky výstrahu před velmi silným jihozápadním až západním větrem s nárazy nad 85 km/h. Platí až do pondělí 11. března do 9:00 hodin.

K TÉMATU

Silný vítr ničí stromy, na jihu Čech vyhlásili kalamitní stav Silný vítr trápí Česko již od sobotní noci, kdy hasiči v celé zemi vyjížděli ke 368 případům – pomáhali především s popadanými stromy a větvemi. Nejvíce výjezdů měli mezi sobotními 22:00 a půlnocí, kdy hasiči vyjeli ke 214 případům. Nejvíce jsou postiženy jižní Čechy, kde vyhlásil E.ON kvůli poruchám způsobeným větrem kalamitní stav. Bez elektřiny je asi 11.500 domácností, nejvíc na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku - v přiložené fotogalerii najdete snímky odstraňování následků silného větru na jihu Čech.

Zchátralý dům na rohu frýdeckého náměstí.
Dům hyzdí frýdecké náměstí. Vzniknou v něm byty?
Zásah hasičů u požáru v Olešné.
OBRAZEM: Hasiči bojovali s požárem v Olešné. Jeden člověk byl zraněm