Jiné areály už mají konkrétní datum zahájení lyžařské sezony. „Skvělá zpráva pro milovníky zimy! Od 13.12.2019 zahájíme zimní sezónu večerním lyžováním. Vytáhněte svoje lyže, prkna, sáňky, boby a hurá k nám na kopec,“ hlásí ski areál Kopřivná v Malé Morávce, který pro novou zimní sezonu rozšířil cvičné sjezdovky pro začátečníky, vylepšil osvětlení pro noční lyžování a posílil bezpečnostní prvky o reflexní bandáže na sloupech.

Ski Aréna Karlov se prvním návštěvníkům otevře již dnes, 6. prosince. Začíná se tradičním pátečním večerním lyžováním. V době od 18 do 21 hodin se spustí provoz na čtyřsedačkové lanové dráze Karlov Ski Express, aby si první nedočkaví lyžaři a snowboardisté vyzkoušeli, zda přes léto nevyšli z formy.

Lyžovat se bude v Karlově pod Pradědem i celý víkend od 8.30 do 16 hodin. Lyžařům je od prvních dní k dispozici panoramatický ski bar přímo na sjezdovce i občerstvení u nástupní stanice Ski Expressu. Otevřená bude také půjčovna lyžařského vybavení.

Lyžařská sezona ve Ski Aréně Karlov začíná 6. prosince večerním lyžováním od 18 do 21 hodin. Čtyřsedačková lanová dráha Karlov Ski Express se v Jeseníkách rozjede jako první.Zdroj: SKI Karlov

Jak je možné, že v Karlově se už dnes bude lyžovat, zatímco jinde teprve zasněžují a sledují předpověď počasí? „Díky automatizaci zasněžování jsme schopni sjezdovky připravit lépe a rychleji, než tomu bylo v minulých letech. Zároveň se nám díky nové technologii daří snížit energetickou náročnost zasněžovacího procesu,“ uvedll zástupce Ski Arény Karlov, Jan Mitáš.

Ve Ski Areálu Čerťák, který patří od loňského roku do stejného odbavovacího systému, ale bude sezóna zahájena později.

V nové sezóně byl pro návštěvníky také navýšen počet parkovacích míst poblíž nástupních stanic Karlov Ski Express. Rozšíření se dočkala i půjčovna lyží a snowboardů. Gastronomické provozy u sjezdovky Myšák se letos vydaly ekologičtějším směrem, takže z bufetu zmizí jednorázové plastové nádobí a zlepší se také třídění odpadu.