Jezdit budou až do března. Na Ovčárnu se lidé z Ostravy dostanou pravidelnou linkou, která pojede po trase Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Malá Morávka – Ovčárna. Zájemci na něj mohou nastoupit na ÚANU, ve Svinově a na Vozovně v Porubě.

Beskydské skibusy pak dopraví zájemce až do Velkých Karlovic, po trase Ostrava – Frýdlant n. Ostr. – Bílá – Velké Karlovice. I v letošní zimní sezóně bude skibus zajíždět na zastávku Staré Hamry, Stýskalonka, odkud se mohou milovníci zimních sportů dopravit do SkiParku Gruň.

„Přepravu z a do zastávky Stýskalonka zajišťuje majitel skiparku mikrobusy, které budou časově navazovat na skibusy Arriva Morava," uvedl za společnost Arriva Morava Ondřej Kubala. Lidé na skibus nastoupí na Vozovně v Porubě, ve Svinově, na zastávce Poliklinika a Benzina v Hrabůvce.

Skibusy jsou běžné autobusové linky a k přepravě je mohou využít jak lyžaři, tak i ostatní cestující. „V minulé sezóně se těšily skibusy velkému zájmu, ty jesenické najely 26 202 kilometrů a přepravily 17 388 cestujících, ty beskydské pak 10 420 kilometrů a přepravily 3 144 osob. Věřím, že letošní sezóna bude stejně úspěšná," doplnila ředitelka společnosti Pavla Struhalová.