V těchto dnech neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu. Maroš G. chtěl zastřelit manžele ze sousedství, s nimiž měl spory. Naštěstí přežili. Pak si vpálil kulku do hlavy. Ani tentokrát nebyl úspěšný. Výsledkem bylo oslepnutí.

STŘELBA

Ke krvavému incidentu došlo 8. dubna předloňského roku v Petřvaldu, kde si Maroš G. bez potřebného povolení postavil své sídlo. To pojmenoval Rezidence Reskátor.

Rezidence Reskátor v Petřvaldě.Zdroj: Deník / Januszek Tomáš

Místo činu v Petřvaldě.Zdroj: Libor Kulínský

Arogantní chování se nelíbilo sousedům, s nimiž měl dlouhodobé spory. Maroš G. se je nakonec pokusil zastřelit z nelegálně držené pistole. Když manželé osudného dne vyjížděli ze svého pozemku, postavil se proti jejich autu se zbraní v ruce. Muže sedícího na místě spolujezdce zasáhl do hrudi.

Pak namířil na ženu za volantem. Rána ale kvůli zaseknutému náboji nevyšla. Toho řidička využila, rozjela se proti Maroši G. a narazila do něj. Manželé vyskočili z auta a dali se na útěk. Reskátor po nich pětkrát vystřelil.

Vše k případu Reskátor - dvojnásobného pokusu
vraždy v Petřvaldě najdete zde

Muže třikrát zasáhl a způsobil mu velmi vážná zranění. Po činu se pokusil sousedům zapálit dům.

Pak si přiložil zbraň k hlavě a zmáčkl spoušť. Lékaři mu život zachránili, postupně však začal ztrácet zrak a nyní je slepý. Obžalovaný prohlásil, že si na útok nepamatuje. „Já si ten den nepamatuji. Nevěřím tomu, že jsem střílel,“ vypověděl Maroš G., který sám sebe pasoval do role oběti.

TREST

V říjnu 2018 mu Krajský soud v Ostravě vyměřil dvacet let žaláře. Letos na jaře rozsudek v plném rozsahu potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Proti verdiktu vrchního soudu si Maroš G. prostřednictví svého advokáta podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

Jak Deník zjistil z internetové soudní databáze, Nejvyšší soud již rozhodl. „Dovolání bylo odmítnuto,“ řekl Deníku mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik. Maroš G. má nyní poslední šanci - ústavní stížnost.