„V době, kdy se tato nabídka objevila, tak na ni zákazníci klikali nejčastěji. Je ale pravda, že odvahu koupit si nakonec i kupón nabralo jen několik z nich. Velmi zajímavé pak bylo také to, že jsme zaznamenali i několik nedokončených plateb. Jedním z možných vysvětlení je, že chlapi byli při objednávce přistiženi svými manželkami," poznamenal s úsměvem jednatel slevového portálu ZaMenej.sk.

HODINA V BAGRU

Šedesátiminutový zážitek v osmitunovém bagru CAT v Ostravě nabízí slevový portál Pepa.cz. „Staňte se na chvíli bagristou, usedněte do opravdového bagru CAT 428C, vezměte do ruky páku a vykopejte pořádnou jámu. Během zážitku vám bude celou dobu k dispozici zkušený instruktor," informuje zmíněný server ve své nabídce. Za voucher na tento zážitek zaplatí zákazník 1199 korun.

Tomáš Holý ze Slevomatu jako příklad ne zcela obvyklé nabídky uvádí den na biofarmě. „Kromě prohlídky si každý zákazník mohl vyzkoušet veškeré aktivity spojené s péčí o zvířata a tradičními pracemi na farmě, tedy krmení, dojení, vedení zvířat z pastvy, zpracování mléka, ošetřování sýrů v zámeckém sklepení a podobně," upřesnil Tomáš Holý ze Slevomatu.

Další voucher si zájemci mohli koupit v rámci akce Dovolená na kolejích. Akce spočívala ve spaní v nádražních budovách v oblasti jižních Čech a České Kanady. Mezi lokalitami se jezdilo vlakem soukromých jindřichohradeckých drah, přičemž si bylo možné vyzkoušet funkci strojvedoucího a tudíž řídit skutečný vlak.

VÝLET DO ČERNOBYLU

Peter Krausz ze slevového portálu SlevaDne uvedl, že v minulosti nabízeli i voucher na pasení ovcí. „Zájem ale nebyl takový, abychom tuto akci nechávali dále v nabídce," poznamenal Peter Krausz.

Naopak o další voucher, který nabízel výlet do Černobylu (místo v bývalé SSSR, kde v roce 1986 došlo k havárii jaderné elektrárny pozn.red.), byl podle něj zájem poměrně velký.

Portál ZľavaDňa.sk vznikl na Slovensku, jeho pobočka SlevaDne působí ale také v ČR. „Zaznamenali jsme zajímavou zkušenost s tantrickými masážemi. Na Slovensku jsme na trhu slevových portálů jedničkou, možná i proto jsme se nakonec rozhodli do naší nabídky tantrické masáže nezařadit. Měli jsme pocit, že tato nabídka by mohla naši pozici trochu znevážit. V ČR sice máme rovněž pozici slušnou, ale jedničkou na trhu tady nejsme. Náš slevový portál SlevaDne tak tantrické masáže naopak nabízí a je o ně velmi slušný zájem," dodal Peter Krausz.