Utkání bylo vyhodnoceno jako vysoce rizikové. Příjezd více než tisícovky fanoušků Baníku vlakovým speciálem na opavské východní nádraží byl naplánován na 15.57.

Už půl hodiny předtím byla železniční stanice v obležení policistů. Ti pak začali také odklánět veškerou dopravu na trase pochodu ostravských příznivců. Krátce po šestnácté hodině se dav vydal na cestu ke stadionu do Městských sadů, po zkušenostech z minulých derby se dalo očekávat prakticky cokoli.

Utkaní 4. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava. Odjezd baníkovských fanoušků ze svinovského nádraží, 2. srpna 2019 v Ostravě.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Utkaní 4. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava. Odjezd baníkovských fanoušků ze svinovského nádraží, 2. srpna 2019 v Ostravě.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Opavští fans číhali na baníkovce

Zástupy těžkooděnců, psovodů a policistů na koních, však měli všechno pod kontrolou. Fanoušci šli přes sady Svobody, dále po Olbrichově ulici a následně se dostali Kasárenskou ulicí na Rybářskou. Právě v tomto místě u kruhového objezdu, které se nachází v těsné blízkosti Obchodního centra Breda&Weinstein, na ně čekalo několik desítek fanoušků Opavy.

„Kolem obchodního centra Breda jsme zaznamenali, že opavští fanoušci se pokoušejí do průvodu příznivců Baníku dostat. Nicméně se je podařilo včas zachytit, udělat kordon a nepustit je k sobě,“ potvrdila Deníku mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Ta následně také vyhodnotila cestu baníkovců na stadion jako bezproblémovou. „Vše proběhlo neočekávaně velmi dobře. Až na zmíněnou situaci u Bredy byla cesta klidná,“ konstatovala. 

Policisté před nádražím v Opavě čekající na příjezd fanoušků Baníku.Zdroj: Deník/Veronika Bernardová

Pochod fanoušků Baníku Opavou na fotbalový stadion.Zdroj: Deník/Markéta Stošková

Jedno výtržnictví a jeden přestupek

Během prvního ani druhého poločasu podle ní nedošlo na stadionu k žádným incidentům a krátce po dvacáté hodině vyrazili ostravští fanoušci na zpáteční cestu ulicemi města směrem k nádraží. Speciál je ze slezské metropole odvezl po 21. hodině.

„Opakoval se stejný scénář jako odpoledne, cesta se obešla bez problémů. Na trase postávaly hloučky opavských fanoušků, ale o nic se nepokusili a nedošlo tak k žádnému vzájemnému kontaktu s příznivci Ostravy. Policisté prověřují jeden případ výtržnictví, ke kterému došlo mezi dvěma fanoušky Baníku. Jako přestupek se dále řeší chování jednoho opavského fanouška, který po skončení zápasu neuposlechl výzvu policistů,“ uvedla Zlatuše Viačková.

Fotbalisté FC Baníku Ostrava nakonec porazili SFC Opava 2:0.

„Na stadionu nebyly žádné nepokoje, alespoň nemám nic hlášeno. Až na výsledek pro nás dopadalo všechno dobře. Pominu-li drobné excesy jako pyrotechniku. Chci tímto poděkovat všem bezpečnostním složkám, od záchranářů až po bezpečnostní agenturu a pořadatele, za dobře odvedenou práci,“ řekl technický ředitel SFC Opava Jaroslav Rovňan.