Byl to nezapomenutelný koncert, když v říjnu 2008 sbor Ars Voce s dirigentem Kamilem Trávníčkem dělal Karlu Gottovi předskokana v krnovském divadle. Padesátka sboristek ze Střední pedagogické a zdravotnické školy Krnov v úvodních skladbách naladila publikum na vystoupení Karla Gotta, který byl díky přípravám na vánoční turné ve skvělé pěvecké formě.

Posluchači se dočkali svých hitů jako Oči má sněhem zaváté, Trezor, Lady Carneval, Má první láska se dnes vdává, Ces´t la vie, Dám dělovou ránu, Krášlím Tě lásko, Angelina, Pretty woman nebo Čas růží. Pak Karel Gott pozval sboristky i jejich dirigenta znovu na pódium. Dívky totiž nazkoušely píseň Včelka Mája, a při generálce se s Karlem Gottem sezpívaly. Tento speciální přídavek nikdo nečekal a publikum bylo nadšené.

O pár let později v březnu 2011 si Karel Gott cestou na koncert do Opavy udělal čas navštívit zkoušku Ars Voce na SPgŠ a SZŠ.

„Dozvěděl jsem se, že sbor Ars Voce slaví letos deset let. Za tak krátkou dobu se vypracoval na špici českých sborů a uspěl i v zahraniční. Vzpomněl jsem si na naše vystoupení a cesty do Opavy jsem využil, abych sboru popřál k jubileu,“ uvedl Karel Gott, kterému se dokonale podařil moment překvapení.

Tato Gottova návštěva Krnova proběhla v tichosti, bez pozornosti médií a bez účasti veřejnosti.