VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spor končí, město koupí pozemek

Vleklý spor o pokutu, kterou požadoval Frenštát pod Radhoštěm po kupcích pozemku od města, končí. Město koupí pozemek zpět do majetku.

25.9.2017
SDÍLEJ:

Radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Dvojice bratrů, frenštátských podnikatelů, nabídla městu ke koupi pozemky v centru města o výměře 1290 metrů naproti marketu Albert za čtyři miliony korun. Část z nich kdysi koupili od města kvůli podnikatelskému záměru. „Je tam uvedeno, za kolik kupovali od města a za kolik od soukromého vlastníka,“ uvedl Zdeněk Svoboda, referent pozemkové správy města.

Starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová sdělila, že vedení města s bratry jednalo a zajímalo se, jaké mají další záměry s tímto pozemkem.

„Jejich odpovědí bylo, že od původního plánu stavby polyfunkčního domu upustili, a pokud by město mělo zájem o tyto pozemky, měli by zájem je prodat, za cenu, kterou do toho vložili. Z jejich pohledu tam není nic navíc. Jednali jsme dále o případné možnosti splátkového prodeje. S tím by souhlasili,“ upřesnila starostka Leščišinová, kterou doplnil právník města Jan Šádek, že úhradu by město provedlo ve dvou nebo třech splátkách do 31. ledna 2018. „Vlastnické právo by přešlo na město až po úhradě poslední splátky,“ upozornil Jan Šádek.

Starostka města poznamenala, že na jednání rady města se všichni shodli v tom, že plocha, jejíž součástí pozemky jsou, je poslední velkou plochou v centru města a že by kvůli budoucnosti město tento pozemek mělo mít ve svém majetku.

„Ten pozemek má svůj potenciál, ať už se tam vybuduje cokoliv,“ zmínil se zastupitel Vladimír Vondráček, k němuž se přidal zastupitel Čestmír Mikeska. „Ta nabídka je velmi seriózní, skutečně je to za cenu, kterou do toho majitelé vložili, pominuli zcela další záležitosti,“ sdělil Čestmír Mikeska. Podobně se vyjádřil také zastupitel Karel Míček, jenž připomněl, že existují návrhy, jak by bylo možné plochu využít. Většinou hlasů pak zastupitelé odkoupení pozemku odsouhlasili.

Bratři kdysi koupili pozemek od města, které si podmínilo, že pokud do určitého termínu nepředloží potřebné podklady pro zahájení stavebního procesu, zaplatí smluvní pokutu jeden milion korun. Kupci termín nedodrželi a hájili se a dokladovali, že se tak nestalo jejich vinou. Město trvalo na zaplacení pokuty a věc začaly řešit soudy, ty naposledy daly za pravdu novým majitelům pozemku.

Autor: Ivan Pavelek

25.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adventní městečko bavilo v neděli bohatým programem.

Adventní městečko bavilo v neděli bohatým programem

Pohádková zastávka v Třinci.

Třinec má novou zastávku. Tentokrát pohádkovou

Sloup se sochou čeká oprava

Frýdecko-místecká radnice vypsala zakázku na restaurování pískovcového sloupu s kopií sochy Panny Marie na náměstí Svobody v Místku.

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Na prodej občerstvení na vánočních trzích se v posledních týdnech roku 2017 zaměřují při svých kontrolách pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS).

Krajští zastupitelé podpořili Třinec, stane se statutárním městem?

Třinec – Zastupitelstvo Moravskoslezského kraje na svém posledním zasedání jednomyslně 64 hlasy podpořilo návrh změny zákona č. 128/200 Sb. o obcích, aby byl Třinec zařazen mezi statutární města České republiky.

Lodní kanál propojující Dunaj, Odru a Labe je na dosah

Už Karel IV. snil o vodní cestě, která by spojila povodí Baltského, Černého a Severního moře, a po které by mohly proplouvat velké nákladní lodě. Po téměř 700 letech teď jeho představa získává podstatně reálnou podobu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT