Ministerstvo vydalo na svých webových stránkách reakci na čtvrteční článek v Moravskoslezském deníku, který se věnoval snaze regionu zrušit zpoplatnění dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem. Vedení kraje a asi patnácti obcí podél dálnice dlouhodobě usilují o změnu, podle MD však špatnou cestou. 

Dálnice D56 mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem.
Za dálnici z Ostravy do Frýdku se bude dál platit. Obce zvažují blokádu!

„V rámci letošní novely vyhlášky měl Moravskoslezský kraj možnost uplatnit připomínky či návrhy na její úpravu, včetně žádosti o vynětí části dálnice z časového zpoplatnění (používání dálničních známek – pozn. red.). Moravskoslezský kraj však žádné připomínky v řádné lhůtě neuplatnil,“ stojí v prohlášení ministerstva s tím, že změny pro rok 2020 tedy už nelze realizovat. MD také podotýká, že v minulých letech vyjmulo z časového zpoplatnění bezmála dvě stě kilometrů dálnic.

Reakce ministerstva však pobouřila náměstka hejtmana kraje pro dopravu Jakuba Unucku.

„Ve chvíli, kdy vám celé měsíce leží na stole oficiální žádost o urgentní schůzku s ministrem, kde toto téma chceme probrat, mi přijde dost divné argumentovat tím, že jsme něco v nějakém termínu nestihli. Po iks měsících od obdržení žádosti, kterou neřešili, se pak ozvou, že jsme nereagovali?“ diví se Unucka, který spolu s primátorem Ostravy Tomášem Macurou míří v závěru měsíce do Prahy k „vymodlenému“ jednání s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem. Změn pro příští rok však už nedosáhnou.

Násilník na ulici vytrhl muži peníze, pak utekl