Halu si pro tyto účely vytipoval místní Wheeel club, který vyznavače tzv. extrémních sportů sdružuje již několik let. „Bude to velmi náročné a vše uděláme tak, aby to odpovídalo klasickým normám pro veřejné sportoviště. Určitě to bude znamenat několik týdnů tvrdé práce, ale výsledek bude stát za to," těší se již nyní šéf Wheel clubu Karviná David Chrápek.

TRPĚLIVOST JE NA MÍSTĚ

Vizualizace nové sportovní haly.

Extrémní sportovci si ale ještě chvíli počkají. „Stavební firma by měla být hotova do konce října. V hale bude nové osvětlení, zpevněné podlahy, opraveno bude opláštění. Samotné vybavení haly překážky a cvičiště budou pak na nájemci a provozovateli sportoviště," vysvětlila mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

HALA PRO VŠECHNY

Město halu na doporučení Wheel clubu koupilo již dříve. Pořizovací cena byla okolo 2 milionů korun a přibližně stejně by měla stát i samotná rekonstrukce haly. Zbytek již pojede v režii Wheel clubu.

„Plánujeme zde také různé závody, tréninkové kempy pro děti a další podobné," doplnil David Chrápek.

Hala nahradí venkovní areál, který léta fungoval za krytým bazénem. Tamní překážky již ale byly poničené a nevyhovovaly normám. Areál tak loni skončil.