Prásknu bičem, Dám ti napít, Voníš kávou. Tak se jmenují první zveřejněné songy z alba, které spolu právě dokončují dvě persony ostravské divadelní i hudební scény, herec a zpěvák Štěpán Kozub a muzikant, textař a bavič Jiří Krhut. Album se má dočkat i vinylové podoby a první zveřejněné písně vzbuzují nemalá očekávání. Křest desky je plánován na 29. listopadu v domovském Kozubově Divadle Mír v Ostravě, dnes ale samozřejmě není vůbec jisté, zda a jak se akce uskuteční. Práce na desce to nicméně nijak neohrožuje. "Finální úpravy na albu," oznámil Štěpán Kozub v těchto dnech na svém instagramovém účtu. 

Pusťte si píseň Prásknu bičem dvojice Kozub a Krhut

Zdroj: Youtube

U Mirai si kluci zase užívají zaslouženého odpočinku, ačkoli jsou k němu samozřejmě i oni tak trochu donuceni okolnostmi. "Vím, že ta karanténa asi všem už leze pořádně na palici. Ale jednu pozitivní věc jsem na tom našel. Normálně bych určitě nemohl trávit tolik času s rodinou. Za to jsem fakt vděčný. ❤ zároveň se ale těším i na vás a na pořádné koncerty!!," napsal na instragram kapely její bubeník Šimon Bílý. 

Rodinné pohody si užívá i zpěvačka z Třince Markéta Konvičková. Ta na svém instagramovém profilu zveřejnila snímek s dcerkou Amálkou při návštěvě jejich budoucího nového domova. 

A rodina do třetice. Video se zdravicí z rodinných sobotních nákupů "na poslední chvíli" před nedělním omezením obchodů zveřejnil ostravský zpěvák Martin Chodúr. "Přeji hezký víkend v kruhu rodiny," napsal k příspěvku na instagramu. 

Podzimní melancholie před šikmým kostelem. Taky máte tak rádi tento čas? Takto pozdravila své čtenáře spisovatelka Karin Lednická, autorka populárního románu z dávných časů Karviné, Šikmý kostel: Románová kronika ztraceného města, léta 1894-1921. Ta nyní krom jiného podporuje i sbírku na obnovu chátrajícího opavského kostela sv. Jana Křtitele. Spolu s ní akci podporují například i kněz Zbigniew Czendlik,ekonom Tomáš Sedláček či ředitel festivalu Hradecký slunovrat Václav Müller. 

Boj o přežití a nejisté zítřky. To dnes zažívají provozovatelé klubů, restaurací a dalších míst, kde to jindy tepe společenským a kulturním životem. Patří mezi ně i oblíbený karvinský prostor Lodičky Dokořán, který aktuálně dle počasí nabízí alespoň okýnko s kafem a další nabídkou. 

Tuze těžké časy dopadají na všechny, samozřejmě včetně divadel. Slezské divadlo Opava se snaží komunikovat alespoň prostřednictvím sociálních sítí. Na instagramu naposledy uveřejnilo tuto krásnou, ale smutnou - protože bez diváků - divadelní fotografii. Jde o připomínku muzikálu Funny Girl, který tady měl mít premiéru před několika dny.