Domov, který od GrandParku převzala společnost SeneCura, trvá na tom, že je o klienty postaráno dobře. Připouští však, že u jedné pracovnice svrab potvrzen byl. „Jediný případ, o kterém víme, se týká jedné z našich zaměstnankyň, toho času v pracovní neschopnosti, která nám uvedla, že byla preventivně přeléčena infectoscabem kvůli svrabové infekci v její rodině,“ informovala mluvčí domova Michaela Kopřivová.

Vedle hygieniků se budou situací v domově zabývat také úředníci krajského úřadu a patrně i inspektoři bezpečnosti práce. Ti by měli zkoumat podmínky, za jakých tam pracuje personál.

Stížnost ke krajskému úřadu podala také dcera jedné z klientek domova.

„Loni v červenci jsme u maminky, která je nepohyblivá, zjistili vyrážky a sami jsme ji vzali k lékaři, který potvrdil svrab. Hned jsme informovali domov, aby začal konat. Konali tak, že to tajili a svrab se rozšířil po celém domově. Oficiálně ho přiznali až někdy v září. Už tehdy jsem si na takový přístup ze strany vedení domova stěžovala. Proto i teď situaci pečlivě sledujeme a maminku kontrolujeme. Ošetřujících pracovníků je v domově málo a mamince se tam nedostává takové péče, jakou by potřebovala. Proto jsem podala další stížnost k sociálnímu odboru krajského úřadu,“ řekla v pondělí Deníku Milena Botlíková.

Současná situace na Milenu Botlíkovou nepůsobí dobře a vzbuzuje v ní podezření.

„Na návštěvě jsem byla i nyní a viděla jsem několik klientů, kteří se škrábali různě po těle. Nemohla jsem se jim ale věnovat více, protože zaměstnanci byli pořád poblíž a měla jsem dojem, že mě hlídají, abych se po domově moc nepohybovala. Když jsem se jich na něco ptala, tak mi připadalo, že mlží a nechtějí odpovídat. Nemám z toho dobrý pocit a nemám jistotu, že tam ten svrab zase není. Maminka ho teď nemá, ale má jiné problémy a já jen doufám, že to nebude v souvislosti se stafylokokem,“ popsala.