Vrah začal střílet prý už na chodbě ve třetím patře u výtahu č. 68, na přístupu k traumatologické ambulanci chirurgické kliniky. Ráno tam bylo už okolo třiceti lidí.

Vše o střelbě v nemocnici v Ostravě čtete ZDE

„Měli jsme číslo sedmadvacet. Žena tam zůstala, nemůže chodit, má kotník v sádře, nemohu se jí dovolat,“ líčil přibližně padesátník ve svetru cihlové barvy. Utekl a venku před poliklinikou čekal mezi policisty, záchranáři a hasiči, jak situace dopadne.

„Vypadalo to jako Beretta,“ popisoval Toník, který byl na kontrole s maminkou. Žák druhého stupně základní školy viděl, jak pachatel střílel… tedy spíše popravoval. Potvrdil také informace o přebíjení zásobníků, střelec je měl vyprázdnit dva. Na zemi viděl minimálně čtyři těla. Střelec každopádně nic neříkal ani nevykřikoval, mlčel. Mířit měl na hlavy.

"Přiložil si pistoli k hlavě"

„Červená bunda, připadal mi snědý, na tváři strniště. Viděla jsem mu do očí, chvíli stál s pistolí u nohy, poté si ji přiložil k hlavě, ale nevystřelil,“ tvrdila Toníkova maminka. Ta se synem ukrývala pod lavičkou, později se schovala ve vedlejší zubní ambulanci. Ven se dostali až po více, než hodině, ovšem bez kabelky s klíči od bytu.

"Kdyby tam byl někdo s legálně drženou zbraní, mrtvých nemuselo být tolik," spekuloval další očitý svědek události, který nechtěl být jmenován, za souhlasného pokyvováni hlavou ostatních. "Takhle byli všichni bez šance," dodal.

Online reportáž

Ostrava střelba - pouták mobilZdroj: redakce