Ředitelka školy Pavla Hostašová pro Novojičínský deník uvedla, že Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje i Krajskému úřadu Olomouckého kraje škola poskytla seznamy studentů oborů Zdravotnický asistent, Ošetřovatel, Sociální činnost a Předškolní a mimoškolní pedagogika. 

„Pomoc jsme nabídli nemocnicím, kde naši studenti vykonávají praxe, a také městu Odry. V seznamu již bylo také vyznačeno, kdo ze studentů se sám hlásí a rád by pomohl, i kdo již pomáhá. To bylo možné proto, že naši studenti rychle reagovali na prosbu o pomoc a ozývali se sami,“ sdělila Pavla Hostašová a upřesnila, že jen během prvních tří dnů reagovalo 49 studentů. 

VZKAZY STUDENTEK 

Některé studentky vzkazovaly, že už někde pomáhají. 

„Dobrý den, v rámci projektu pomoci s hlídáním dětí jsem se již zapsala ve farnosti v místě svého bydliště. Přeji krásný zbytek dne a pevné zdraví,“ psala studentka Irena.

„Dobrý večer. Zatím vypomáhám v místním hospici. Pokud bude ještě někde jinde potřeba, ráda pomohu,“ sdělila studentka Adéla.

„Dobrý večer, chtěla bych Vám oznámit, že hlídám děti kolegyň od taťky a mamky z práce. Hlídám je v pracovní době jejich rodičů. S pozdravem Kateřina,“ stálo v dalším vzkazu.

Ozvalo se také mnoho studentek, které ještě nikde nepomáhaly, ale byly ochotné pomoci. Některé upřesnily, kde by se nejraději uplatnily.

„Dobrý den, paní ředitelko. Kdyby bylo potřeba, nabízím svou pomoc pracovat jako pomocník ve zdravotnickém zařízení. Jsem plnoletá a zdravá,“ napsala svůj vzkaz s přáním hezkého zbytku dne studentka Markéta.

Odhodlanost pomáhat ale byla vidět i z dalších reakcí, které ředitelka školy Pavla Hostašová dostala. 

„Dobrý večer paní ředitelko. Určitě moc ráda pomohu. V tento čas musíme držet pospolu a táhnout za jeden provaz. Být tady jeden pro druhého. S mou pomocí určitě můžete počítat. Přeji příjemný zbytek dne a mnoho síly v tento čas,“ vzkázala studentka Eliška. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Online reportáž