Také tam padl rekord, ten dosavadní z roku 1990 měl hodnotu 21,4 stupně. 

Teplotní rekordy dnes byly překonány ještě na třech dalších místech Moravskoslezského kraje. V Karlově Studánce na Bruntálsku teploměry ukázaly hodnotu 18,6 stupně Celsia, tedy o 0,4 stupně více než při dosavadním maximu v roce 1957. Ve Světlé Hoře rovněž na Bruntálsku teplota vystoupala na 18,8 stupně, čímž překonala rekord z roku 1976 o 0,3 stupně, a v Ropici na Frýdecko-Místecku na 21,5 stupně, což bylo o 0,4 stupně více než v roce 2009.

V příštích dnech už ale podle meteorologů teploty tak vysoké nebudou. „V pátek už přes 20 stupňů nebude, spíš tak do 19 stupňů. O víkendu se teploty ještě trošku sníží a v půlce příštího týdne pak přijde výraznější ochlazení," řekla Barbora Tobolová z ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Ochladí se až závěrem příštího týdne

V příštích dnech můžeme čekat poměrně stálé počasí. Jak uvádí web Českého hydrometeorologického úřadu, naše území se bude nacházet v nevýrazném tlakovém poli, ve kterém se bude udržovat frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na jihozápadě od chladnějšího na severovýchodě.

O víkendu bude počasí u nás ovlivňovat tlaková výše postupující se Skandinávie k jihovýchodu. V neděli pak přes naše území začne přecházet od západu zvlněná studená fronta, přes další studenou frontu, která přejde v úterý od západu, k nám pronikne teplý vzduch.

V noci i přes den povane slabý proměnlivý vítr o rychlosti až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku může dosáhnout rychlosti až 6 metrů za sekundu.

V pátek bude ráz počasí obdobný, částečně se však ochladí, a to na 14 až 19 stupňů. Na severovýchodě území bude zpočátku až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 stupně. Povane slabý severovýchodní vítr.

Víkend můžeme očekávat rovněž jasný, až polojasný, na severovýchodě území však může v noci teplota klesnout až na -2 stupně Celsia. Denní teploty budou v sobotu i v neděli shodné s pátečními. V neděli bude od západu přibývat oblačnosti a během dne budou i v Čechách místy přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku budou srážky jen ojedinělé. V pondělí pak budou během dne srážky ustávat, bude i ubývat oblačnosti. Teploty již vystoupají až ke dvaceti stupňům Celsia. Od úterý do čtvrtka bude poté oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Místy můžeme očekávat přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 4 stupni, v závěru období mohou klesnout až k bodu mrazu. V úterý se ještě ohřejeme – bude 19 až 24 °C, v dalších dnech teploty klesnou na 10 až 15 °C.

Podrobnou předpověď počasí čtěte zde.