Operátorem terminálu kombinované dopravy jsou čtyři partneři – společnost Innofreight Czech republic, Medlog Czech republic, Budamar Logistic a ČD Cargo Logistic.

Slavnostního zahájení se zúčastnili hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátor Ostravy Tomáš Macura, zástupci společnosti Innofreight, nového vlastníka tohoto terminálu, zástupců developera Concens Investment a zástupců významných společností z oblasti logistiky.

Silnice po rekonstrukci.
Silnice v Plesné má nový koberec i zpevněný svah

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák v souvislosti s otevřením terminálu uvedl, že stejně důležitá je skutečnost, že v místě vznikne řada výrobních kapacit. „Dnes podepisujeme memorandum, o rozšíření této zóny pro tyto účely. S panem primátorem máme dohodu, aby tady byly firmy, které skutečně vyrábí produkty s přidanou hodnotou. Nechceme se dostat na úroveň nějakých montoven. Chceme, aby tady byla sofistikovaná výroba,“ řekl mimo jiné Ivo Vondrák.

Hejtman Moravskoslezského kraje rovněž zdůraznil, že logistické centrum je na křižovatce tří druhů dopravy – silniční, železniční a letecké, která v posledních letech doznává velkého nárůstu. „Propojením s mnoha dalšími zeměmi se zvýrazní výjimečnost tohoto centra,“ dodal Ivo Vondrák.

Vydra malá.
V Zoo Ostrava mají nově i mláďata vyder malých, zatím se schovávají u rodičů

Při slavnostním oficiálním zahájení většina jeho aktérů vyslovila poděkování a naději v plné využití tohoto přepravního místa. V závěru oficiální části došlo mezi zástupci Moravskoslezského kraje, města Ostrava a zástupci developera k podpisu Memoranda o spolupráci a pomoci za účelem společného plánu pro získání strategického investora do Průmyslové zóny Mošnov.

Výstavba terminálu Mošnov začala v září loňského roku, celková investice včetně související infrastruktury je více než 800 milionů korun, přičemž na část nákladů přispěla i Evropská unie prostřednictvím programu Doprava.

Areál Ostrava Airport Multimodal Park, jehož je terminál součástí, se rozkládá na ploše 52 hektarů a zahrnuje více než 234 metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch.