„Se státním podnikem DIAMO jsme uzavřeli smlouvu už před Vánoci a na začátku roku 2021 dojde také k podepsání převzetí, včetně zápisu a také důlně-technického protokolu. Ten bude obsahovat všechny podrobnosti tak, aby to předání proběhlo v pořádku,“ řekla Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD.

Se začátek nového roku také přešlo pod pod DIAMO 749 zaměstnanců OKD. Skupinu 200 lidí si státní podnik nadále ponechá pro útlumové práce a zbylých 549 propustí.

Hledání nové práce

Všem zaměstnancům OKD, kteří svůj pracovní poměr už ukončili nebo v budoucnu ukončí, pomáhají s přípravou na přechod do jiného zaměstnání personalisté OKD v rámci programu Nová šichta.

„V tuto chvíli se nám podařilo navázat spolupráci už s více než 80 firmami z našeho regionu, což je velký úspěch a tyto společnosti mají o naše lidí zájem, takže budeme rádi, pokud se naši zaměstnanci do projektu Nová šichta zapojí. V provozu je také naše vlastní aplikace Burza práce, která velmi efektivně propojuje naše zaměstnance s novými zaměstnavateli. V tuto chvíli už jsme tak daleko, že zaměstnavatelé mají domluvené pohovory s našimi propouštěnými zaměstnanci,“ dodala personální ředitelka OKD Radka Naňáková.

Do projektu Nová šichta se mohou hlásit nejen v současnosti propouštění zaměstnanci, ale i ti, které rozvázání pracovního poměru čeká v následujících měsících.