Medvěda se dokonce podařilo členům mysliveckého sdružení z Vendryně zachytit na fotopast v blízkosti města Třince. Některé zdroje uvádí, že by se v dané oblasti mohlo pohybovat i více medvědů, což se však zatím nepodařilo prokázat.

„Medvěd je přirozeně plaché zvíře a kontaktu s člověkem se vyhýbá. Aktivní je především za soumraku nebo brzo ráno," uvedl Michal Bojda z Hnutí Duha. Lidé podle něj mohou běžně využívat turistické trasy a lesní cesty. „Ovšem nedoporučujeme prolézat houštiny, kde může medvěd nebo ostatní zvířata přes den odpočívat," uvedl Bojda.

Podle některých zdrojů se v oblasti může pohybovat i několik medvědů, zatím se to ale neprokázalo. „Pravděpodobně se jedná o jednoho mladého jedince, který se do oblasti zatoulal ze sousedního Slovenska nebo Polska a hledá nové teritorium. Přitom může překonávat i větší úseky kulturní krajinou," uvedl Bojda.

Ekologická organizace sleduje pohyb několika medvědů v různých částech Beskyd a Javorníků už několik měsíců. Podle Bojdy zatím medvědi hospodářům v kraji nezpůsobili žádné škody, do budoucna to ovšem nelze vyloučit. Hnutí proto doporučuje, aby si chovatelé dobře zabezpečili ovce, kozy nebo včelstva.

Dana Bartošová ze Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy uvedla, že v Beskydech jsou útočištěm medvědů nejodlehlejší a nejzachovalejší horské lesy, často chráněné jako rezervace. „Medvědi v dnešním přelidněném světě nemají lehký život a lidé jim mohou pomoci svým ohleduplným přístupem – především tím, že se v klidných horských lokalitách budou pohybovat jen po chodnících a cestách," uvedla Bartošová.