V sobotu se na Těrlickém okruhu pojedou tréninky, v neděli pak závody jednotlivých kubatur oblíbených závodů silničních motocyklů na přírodních okruzích. 

Pátek patři tradičně představení některých závodníků. Závodníci přijeli z těrlického depa před 17. hodinou v koloně doprovázené policejními vozy a motocykly.

Fanoušci si mohli požádat o společný snímek či podpis fotografie nebo plakátu, které jezdci rozdávají. 

Moderátor akce Josef Kubíček postupně závodníky představil a vyzpovídal. 

Horst Saiger nepochybuje o tom, že je on, jeho stroj i tým dobře připraven a bude bojovat o další kahanec. Na závody se těší i Didier Grams, který Těrlický okruh považuje za jednu z nejlepších tratí. 

Při chuti jsou i domácí závodníci. Marek Červený si pochvaluje pasáž za cílovou rovinkou, kde se projíždí tzv. stadionem a následuje dlouhý výjezd na Bludovický kopec. 

Čilý ruch panoval v pátek i v depu v Těrlicku. Závodníci se tam detailně seznamovali s pravidly a přistavovali své stroje k technické přejímce. Kontrolou procházely i přilby. 

Fotogalerie: Přejímka závodních strojů

Těrlický okruh je nejrychlejší tratí v seriálu přírodních okruhů. Rozhodující bude letos určitě počasí. Podle předpovědi má v sobotu pršet, nedělní závody by se snad mohly jet na suché trati.