Zdroj: Youtube

Akce byla ohlášena oficiálně jako Manifestace proti přijímání migrantů do ČR. Podle organizátorů se mělo účastnit zhruba 200 lidí. Nakonec jich bylo jen 8.

Ve 14 hodin se přivítali u vlakového nádraží. Od železniční stanice pak skupinka a vlajkami vyrazila do centra na náměstí Republiky. Původně se přitom uvažovalo o tom, že by šli do nedaleké Dolní Suché k tamnímu uprchlickému táboru.

V tichosti a bez jakéhokoliv provolávání hesel skupinka prošla podél Hlavní třídy na náměstí, kde po úvodní československé hymně vystoupili dva řečníci.

Pavel Matějný především představil nově se formující Národní obrodu. "Řeknete si, proč další organizace. "V našem státě máme stovky a tisíce spolků a neziskovek. Většina z nich louží k tomu, aby se vytáhly peníze z kapes daňových poplatníků. Národní obroda bude první spolkem, který bude dbát na zájmy českých občanů, tedy etnických Čechů. Dnes je nás tady deset, příště padesát a potom třeba tisíc. Sešli jsme se tady, abychom protestovali proti tomu, co dělá vlastizrádná vláda. Dost bylo slov, je třeba rozhodných činů. Jeden lid, jeden boj, jedna víra," pronesl mimo jiného Matějný.

Na akci dohlédlo několik desítek policistů v uniformách i civilu a strážníci městské policie. Vzhledem k naprosto pokojnému průběhu nemusela policie zasahovat.