Smuteční obřad proběhl v Karviné-Ráji výhradně pouze v úzkém rodinném kruhu. Posledního rozloučení se nezúčastnil manžel a otec mrtvých, který i nadále zůstává v Egyptě, kde tamní policie celý případ prošetřuje.

Ochranka a policie

Seznam smutečních hostů a jejich příchod na pozemek areálu hřbitova měla pod křídly bezpečnostní agentura, která rovněž zajišťovala všechny vchody a okolí, tak, aby se žádný nezvaný návštěvník nedostal do blízkosti sálu.

Hotové divadlo

Fotografům znemožňovali ulovit sebemenší záběr z průběhu pohřbu či pohybu lidí po hřbitově roztaženými deštníky. Areál navíc střežily policejní hlídky, které při odjezdu smutečních hostů dokonce zastavili provoz, aby mohli hosté nerušeně opustit areál.

„Je to hloupost tady z toho dělat takovou akci," řekla Deníku paní Alena, která bydlí na zdejším sídlišti a zrovna venčila svého psa. „Loni tady byl pohřeb vojáka, parkoviště bylo úplně plné a nedělalo se z toho takové haló, jako dneska. Teď jim to už stejně nepomůže, takové divadlo," kroutila nevěřícně hlavou a dodala, že celý případ sleduje a mnohé informace médií jí přijdou značně zavádějící a přehnané.

Za přísných podmínek

Seznam smutečních hostů byl přesný a bez výjimek. Nedostala se na něj dokonce ani rodinná příbuzná, neteř Kramných, jelikož dorazila o pár minut později a teta, která ji měla čekat, už byla uvnitř. „Chtěla jsem se s ní naposledy rozloučit, ale namísto toho tady stojím a čekám, až obřad skončí," řekla smutně mladá žena.

BALICKA BIBIÁNA