K tragédii došlo v neděli 31. ledna. záchranáži obdrželi oznámení o nehodě ve tři čtvrtě na pět. Na pomoc vyjeli členové horské služby z Karlova a vyslány byly dva týmy ZZS ze základy v Rýmařově.

"Pětačtyřicetiletá žena narazila při jízdě na plastových bobech do pevné překážky a zůstala ležet bez známek života. První pomoc jí začala poskytovat horská služba a následně týmy ZZS. Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

"Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla zraněním, která utrpěla," dodal mluvčí záchranářů. 

Šlo o ženu z ciziny

"Můžeme potvrdit, že včera v podvečer došlo na lyžařském svahu ve skiareálu k úmrtí 44leté cizinky. V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřují policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Bruntál," doplnila zprávu policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Z dosavadního šetření vyplývá, že žena na plastových bobech v plné rychlosti narazila do odstaveného sněžného skútru s přívěsem. Lidé, kteří jsou s touto tragickou událostí spojeni byli turisticky nevybaveni.

"Obecně by se dalo říct, že v těchto dnech často na hory vyrážejí lidé, kteří na horách se pohybují obyčejně velmi sporadicky. Máme za to, že s aktuálním povrchem sjezdovek nemají zkušenosti, neumí aktuální situaci odhadnout," dodávají policisté.