Rybky z ostravské zoologické zahrady zmizely někdy období od 23. do 26. října letošního roku.

"Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů Kaprů Koi a 1 kus Jesetera Ruského v celkové hodnotě 85 tisíc," uvedla v tiskové zprávě mluvčí policie Eva Michalíková.

Ilustrační foto
Žena v Ostravě vyklepala s povlečením stotisícové úspory. Peníze už nenašla

Ostravští kriminalisté nyní prověřují okolnosti krádeže. Zabývají se mimo jiné i způsobem, jakým je mohl neznámý pachatel odcizit.

"Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil," uvedla dále Michalíková.

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení z podezření ze spáchání zločinu krádež. Vzhledem k tomu, že skutek se stal v době vyhlášeného nouzového stavu, pachateli za jeho jednání hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

Okolí valašské řeky Bečvy dva měsíce po úniku jedů do vody a otrávení života v ní, listopad 2020. I sami lidé už pátrají, kdo je na vině.
Otrava ryb v Bečvě: Pokud se nenajde viník, chceme vědět proč, tvrdí místní

"Žádáme případně svědky, kteří mohou ke skutku přispět jakoukoliv informací, aby se obrátili na linku 158. Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158," doplnila Michalíková.