Lidl v minulých dnech prezentoval svůj poopravený plán. A ten už se zastupitelům líbil. Vzali ho na vědomí, včetně souhlasu s tím, že budou nutné úpravy na majetku města.

Je tedy možné, že na opačných stranách města v budoucnu vyrostou hned dva supermarkety.

Konkurence je prý potřeba

Podle některých zastupitelů to bude vítaná konkurence pro Penny Market, který funguje v centru města. „Je to nejhorší Penny Market ve Střední Evropě. Tam ve čtyři odpoledne nekoupíte rohlík. Prostě hrůza,“ nechali se slyšet místní obyvatelé.

Tak či tak, i k nově koncipovaným plánům společnosti Lidl postavit na pozemku mezi ulicemi Ostravská a K Pískovně svoji prodejnu, byly na zastupitelstvu výhrady. Jednou z nich bylo to, že na čtyřproudové silnici protínající město bude v tom místě nutné vybudovat semafory. Navíc je to v kopci.

„Jestliže napadne sníh, kamion zastaví na semaforech, tak už se na tom kluzkém povrchu nerozjede,“ varoval logicky jeden z diskutujících.

Nová dispozice, minimum hluku

Investor, který prosazuje stavbu Lidlu na tomto místě, v srpnu neuspěl u zastupitelů zejména proto, že chtěl využít k příjezdu zákazníků i zásobovacích aut ulici K Pískovně, která však na takový provoz nemá parametry. Navíc tamní obyvatelé proti tomu vehementně protestovali. Proto investor přepracoval projekt a objekt prodejny situoval jinak, „zády“ k ulici K Pískovně.

Podle zástupce projektanta se novým řešením zcela eliminuje hluk a světelný smog, který by v případě původního plánu obtěžoval obyvatelé domů v ulici K Pískovně.

„Veškerá vozidla budou sjíždět na parkoviště a vyjíždět zpět z ulice Ostravská. To je zásadní změna, kterou chceme vyjít vstříc lidem bydlícím v ulici K Pískovně,“ řekl Marek Maralík, který na jednání zastupoval investora. Na parkovišti má být k dispozici 128 míst.

Přestože diskutující vznášeli další nesouhlasné argumenty se stavbou prodejny v tomto místě, zastupitelé nakonec vzali záměr investora na vědomí. Zatímco v srpnu poměrem, osm ku sedmi stavbu zamítli, tentokrát byl poměr obrácený a výsledek pro investora kladný.

Ten nyní začne vyřizovat hromadu povolení, aby mohl požádat o územní rozhodnutí a pak o stavební povolení. Zda prodejna v tomto místě skutečně vyroste, bude jasno v následujících měsících.