Objekt je od počátku týdne oplocený a dělníci zbavují budovy kovových předmětů, dřevěných okenních rámů, odpojují se přípojky inženýrských sítí.

Domy byly už několik let neobývané. Na jejich dezolátním stavu se podepsali nepřizpůsobiví nájemníci, po jejich vystěhování pak rozebírači vyprázdněných budov. Mnohé byly ve stavu, že se je už ani nevyplatí rekonstruovat.

Dokončení prací se podle vedoucí majetkového odboru karvinské radnice Heleny Bogoczové předpokládá do konce března 2019. Plochy po domech budou zarovnány a zatravněny.

V Karviné to není první taková velká demolice. Jen letos šel k zemi bytový dům na adrese Makarenkova v Karviné-Novém Městě s čísly popisnými 1 203 až 1 206 – jedna z nejhorších adres města. Nájemníky radnice vystěhovala, těm neproblémovým a řádně platícím zařídila náhradní bydlení.

Loni nechalo město strhnout ve stejné lokalitě, poblíž gymnázia dva bloky. V Karviné-Novém Městě už zmizel asi každý desátý bytový dům, jehož majitelem bylo město Karviná nebo společnost Residomo.

Mluvčí společnost Kateřina Piechowicz Deníku řekla v lokalitě Karviná-Nové Město od roku 2014 zbourali už 36 bytových domů. A zřejmě to nejsou poslední demolice. Před časem totiž společnost Residomo vytipovala dalších 14 bloků s téměř 500 byty, které jsou ve špatném stavu a které by možná bylo výhodnější zbourat. Zatím své plány konzultuje s městem.

První bytové domy přímo ve městě začala společnost RPG Byty (předchůdce Residoma – pozn. aut.) demolovat v roce 2012. Ještě dříve začali s demolicemi v Bohumíně. Tam se ale jedná o staré domky v koloniích. Naposledy zmizely vícebytové domy poblíž bohumínských železáren v Drátovenské ulici, kde v posledních letech žily romské rodiny.