Už ve druhé polovině týdne ski areál na pomezí ostravského a opavského okresu u Horní Lhoty vyhlásil, že zákaz nezákaz otevírá denně od devíti do jednadvaceti hodin. V sobotu dopoledne jejich nabídku vyslyšelo několik desítek lyžařů – a další skupiny bobařů v oddělené části, webová kamera byla ze sjezdovky odkloněna na vyřezávaného medvěda. Provozovatelé se sice vystavují vysoké pokutě, v zoufalé situaci jim ale podle jejich slov nic jiného nezbývá. Kvůli restrikcím jsou v tíživé situaci, horší než by se mohlo zdát.

Dobrovolník horské služby Michal Vávra připravuje čtyřkolku, 30. ledna 2021 na Ovčárně.
Tito lidé zachraňují v Jeseníkách životy. Jak vypadá den s horskou službou

„Do 2. února 2021 musíme doplatit elektřinu ve výši půl milionu korun, ale není z čeho. Kompenzace žádné nejsou, banky nepůjčí. Pokud tak neučiníme, odpojí nám elektřinu a v mrazech, které mají přijít, vše promrzne a popraská celý systém – čerpadla, rozvody, nebude ani čím točit vlek. Pak už vláda nemusí SKI areály vůbec otevírat, protože bude vše zničené!“ stojí ve výzvě na webových stránkách ski areálu a na jeho facebooku.

Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Provozovatelé, kteří mohli mít tuto zimu otevřeno pouze mezi 18. a 26. prosincem, se proto obrátili na veřejnost s prosbou o finanční příspěvek – v podstatě vratnou investici. „Všem dárcům, kteří budou mít zájem, na oplátku pošleme voucher na skipas ve stejné hodnotě, který pak bude možné využít v další (snad již příznivější) sezoně,“ informují veřejnost.