Nasvětlená náměstí s betlémy a vánočními stromy ale přece jen táhnou a lidé si míří prohlédnout vánoční strom, popřípadě se u něj vyfotit na podvečerních procházkách.

VÁNOČNÍ VÝZDOBA V HAVÍŘOVĚ:

Havířovské náměstí Republiky je krásně vánočně nasvíceno a kromě vánočního stromu je velkým lákadlem dřevěný betlém. Druhý vánoční strom je na Šumbarku.

ADVENT V KARVINÉ

Na Masarykově náměstí ve Fryštátě jako na jediném místě v okrese probíhá také letos vánoční jarmark. Sice ve skromnější podobě, ale přece.

Na snímky z adventní Karviné se můžete podívat v přiložené fotogalerii výše.

Několik stánkařů tady nabízí vánoční zboží jako jsou svíčky, vánoční ozdoby, adventní věnce, větvičky borovic či jmelí. Alkohol ani jídlo ale v nabídce není.

„Vůbec nám to nevadí. Chodíme s dětmi v adventní čase na náměstí každý rok a kocháme se nádherně nasvícenou kašnou radnicí, zámkem i vánočním stromem. Letos tu není tolik lidí, je tu klidněji a musím říci, že nám to docela vyhovuje,“ svěřila se mi Hedvika, maminka dvou malých chlapců a spěchala k dřevěnému slezskému betlému, aby mohla své kluky vyfotit.

Karvinští pávi.
Pávi v Karviné dostanou novou voliéru. Možná se do ní vrátí i populární tuláci

V Karviné jsou už několik let tři vánoční stromy. Kromě toho před zámkem na Masarykově náměstí je další jen kousek od náměstí u kostela sv. Marka a třetí na prostranství u kina Centrum.

V Orlové svítí vánoční strom na prostranství u restauraci Morava.

PŘEDVÁNOČNÍ ORLOVÁ: