Cílem soutěže je představit dětem principy zdravého stravování hravou a interaktivní formou, vítězové se pak mohou těšit na zážitkový víkend s nabitým programem.

„Do sedmého ročníku soutěže se přihlásily desítky tříčlenných družstev, která odbornou porotu překvapila svou šikovností při přípravě zdravých jídel. Zdravý životní styl a vyvážená strava dětí je celospolečenským zájmem i cílem Zdravé 5. Těší nás, že i díky našemu projektu dochází ke zkvalitňování stravovacích návyků v českých domácnostech. Nejen samotné zapojení dětí do přípravy občerstvení, ale i jejich kreativita při vymýšlení, koho výsledkem obdarují, nám každoročně dokazuje, že děláme něco, co má smysl,“ říká Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5.

Tým z Dětského domova Velké Heraltice.Zdroj: www.zdrava5.cz

Ilustrační foto.
Meteorologové předpovídají vydatný déšť. V Moravskoslezském kraji hrozí povodně

Pouze pět nejlepších týmů v každé z pěti kategorií soutěže postoupilo do celostátního finále, v něm je čeká příprava studeného pohoštění před odbornou porotou a vědomostní kvíz o zdravém stravování.

„Hodnotit se bude nejen nápaditost a zručnost, ale i výběr surovin a prezentace jídla před členy poroty,“ vysvětluje Alena Paldusová.

Hotel DoubleTree by Hilton v Bratislavě hostí během hokejového MS český reprezentační tým.
Ubytování na MS? Češi si užívají luxusu u stadionu, Slováci ve vyhlášeném lese

Chlapci a dívky z ostravského Dětského domova Úsměv v kategorii Dětské domovy uspěli s receptem na řecký salát s olivami. „Nakrájenou zeleninu jsme doplnili balkánským sýrem, olivami a citronovou trávou. Svačinkou jsme potěšili babičky z Domova pro seniory Kamenec. V rámci společného setkání jsme seniorky seznámili se zásadami zdravého stravování a zapojili je do příprav našeho salátu,“ uvádí členové týmu.

Projekt Zdravá 5, který je akreditovaný MŠMT, je pro všechna vzdělávací zařízení zdarma, jeho aktivity zastřešuje Nadační fond Albert. Více informací naleznete na webových stránkách www.zdrava5.cz.

Tým „Kuchaříčci“ ze Základní školy Albrechtice.Zdroj: www.zdrava5.cz